Telangana állam fővárosát eredetileg Baghnagarnak (kertek városának) hívták, Ali Ibn Abi Talib kalifa után neveztek el Hyderabadnak (Oroszlánváros), akit Haydarként emlegettek oroszlánszerű hősiessége miatt.
Qutb Shahi dinasztia uralkodója, Muhammad Quli Qutb sah alapította a várost 1591-ben. 1687-ben a mogulok annektálták a várost. 1724-ben I. Asaf Jah, a mogul alkirály kinyilvánította szuverenitását és megalapította az Asaf Jah dinasztiát, más néven a Nizámokat.
A korszak épületei, a mogul és európai stílusok által befolyásolt indo-iszlám építészet műemlékei ma is láthatók, a Charminar a város jelképévé vált, India egyik leghíresebb és legelismertebb emlékműve. Ez alkotta azt a központi elemet, amely köré a várost tervezték. A ma is létező történelmi bazárok nagy részét Charminartól északra, az erőd felé vezető utcában építették.
A nyüzsgő és zsúfolt óváros szűk utcain teaboltok, fűszerkereskedők, színes száriboltok sorakoznak, a mecset aljában pedig hosszú bazársorokban árulják a szokásos kacatjaikat. Meglepően drága város, egy kis adag teáért 30 rupiát kértek. Az óvárosba csak gyalog lehet bemenni, kis fizetős parkolokban (udvarokban) lehet hagyni az autót. Nagy a forgalom, agresszívak az autosok, nem igazán találkoztunk kedves emberekkel.
Hyderabadban a látnivalók nagy része építészeti jellegű: a nizám uralom csúcsán, a 19. században épült paloták, a Legfelsőbb Bíróság, az Osmania Kórház, a Kacheguda vasútállomás, az Állami Központi Könyvtár, a Telangana Törvényhozás épülete, az Állami Régészeti Múzeum stb.
A Charminar, a Golconda erőd és a Qutub Shahi mauzoleumok nemzeti jelentőségű emlékműveknek számítanak Indiában.
A képek jobb oldalán találjátok a leírást.
A Charminar közelében található a Laad Bazaar nevű piac. Ékszereiről, különösen karkötőiről ismert. A közeli Pathargatti körút szintén fontos üzleti utca, amely gyöngyeiről ismert. Fénykorában a Charminar piacon mintegy 14 000 üzlet működött. A Charminart körülvevő bazárokat Sarojini Naidu "Haidarábád bazárjaiban" című verse írja le.
Nekem ennyi fért a 2 napba. Akit érdekel itt van a világ legnagyobb filmstúdió komplexuma is, a Ramoji Film City. A filmgyártás központja, több mint 2000 hektáron.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.