Kína, Kazahsztán, Oroszország és Mongólia határán fekvő Kanas Természetvédelmi Terület az Altaj-hegység felszínformájának és növényzetének egy függőleges szeletkéje, hegyek, tavak, folyók, gleccserek, füves területek és erdők természetes ökoszisztémája, az alacsonytól, a több mint 3000 méteres tengerszint feletti magasságig.
E festői helyek közé tartozik Hemu falu is, amit meglátogattunk, továbbá Baihaba és Kanas falvak, a Kanas Nemzeti Geológiai Park, a Baihaba Nemzeti Erdőpark, a Jiadengyu Nemzeti Erdei Park, a Hemu folyó völgye, a Kanas folyó völgye, a Kanas tó, Fekete-tó, Fehér-tó, Yaze-tó, Hattyú-tó)…stb.
Ez az egyik legszebb és legnépszerűbb úti cél Xinjiangban, kínai turisták tömege lepi el a helyet a nyári hónapokban.
Programunkban a Kanas tó szerepelt, mely mongolul azt jelenti: „egy gyönyörű és titokzatos tó.”
A félhold alakú tó körülbelül 200 000 évvel ezelőtt keletkezett a gleccserek mozgása következtében. Felhős és esős napokon a tó víze szürkészöld, a nyár folyamán viszont az olvadó tejfehér gleccservíztől türkizkék színűvé változik, olyan, mint egy drágakő, illatos fenyőerdőbe csomagolva.
Területe 45,73 négyzetkilométer, legmélyebb pontja eléri a 188,5 métert.
Kiépített pallókon lehet sétálni a tó szélén 5.7 kilométer hosszan, az edzettebbek fölmászhatnak a kilátóhoz, vagy a Turuk sziklafestményekhez.
A további látnivalókat, amolyan Hop On Hop Off buszokkal lehet kényelmesen megnézni, természetesen le is lehet gyalogolni ezt a távot, de ez több órába telik.
Négy lenyűgöző öblöt néztünk meg (Wolong Bay, Moon Bay, Shenxian Bay és Camel Neck Bay), kettőt busszal, aztán kis csapatunk úgy döntött, inkább gyalogolunk, lementünk a kijelölt ösvenyről egészen a folyó mellé, el is tévedtünk rendesen a sűrű erdőben, aztán kb. 1 óra gyaloglás után visszataláltunk a kijelölt útra, amitől már nem messze volt a buszállomás. Az idegenvezetőnk csak csóválta a fejét, nem szólt semmit, gondolom külföldiektől megszokta ezt a szófogadatlan viselkedést, egy kínai csoport tuti nem gyalogolt volna pár méternél többet.
Próbáltam úgy fotózni, hogy ne legyen sok ember a képen, de most mutatom valójában mennyien voltak. A hangzavartól megkíméllek, csak képeket osztok meg. A kínaiak maszkkal, napernyővel, arcvédővel nyomulnak még a természetben is.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.