Karnataka utolsó helyszíne, a kozmopolita Bengaluru, az állam fővárosa.
India egyik legfejlettebb és legprogresszívebb városa, amelyet a kedvező éghajlat, modern metróhálózat és kitűnő étkezési-, vásárlási és szórakozási lehetőségek teszik vonzóvá.
Egy sor dél-indiai dinasztia, a Nyugati Ganga, a Chola és a Hoysala uralta ezt a régiót egészen 1537-ig, amikor Kempé Gowdā - a Vijayanagara Birodalom uralkodója- egy erődöt építtetett, ezzel létrehozva egy új tartományt, amelyet kannada nyelven Bengaluru-nak nevezett el.
1638-ban a Marāthák meghódították és közel 50 évig uralkodtak Bangalore-ban, ezt követően a mogulok elfoglalták és átadták a várost a Wadiyar-dinasztia Mysore Királyságának. A negyedik angol-mysore háború (1799) győzelme után a britek foglalták el, és visszaadták a város közigazgatási irányítását Mysore maharadzsájának. Nevét, a könnyebb kiejtés miatt, Bangalore-re változtatták.
India 1947-es függetlenségét követően Bangalore Mysore állam fővárosa lett, 1956-ig, amikor megalakult az új Karnataka állam. Hamarosan a nehézipar központjává fejlődött, munkalehetőségek teremtődtek, nagymértékű bevándorlás kezdődött, és Bengaluru az ország egyik legnagyobb városává nőtte ki magát. A 1990-es évek elején beindult az Információ- és Kommunikációtechnológia szektor fejlődése is.
2006. november 1-én a város hivatalosan visszakapta a Bengaluru nevet.
Bár nincsenek világszínvonalú látnivalók, gyönyörű parkokat és lenyűgöző viktoriánus korabeli építészetet találunk.
Számomra csalódás volt, mert rettenetesen koszos, örült nagy a forgalom, tehenek kószálnak mindenhol, szinte élvezhetetlen a város.
Egyedüli dolog amiért többször megálltunk ott, az a bulizási lehetőség. Koramangala kerület a pezsgő társasági életéről híres, ahol a legjobb kávézók, éttermek, bevásárlóközpontok, bárok, pubok és klubok sorakoznak.
Azt tudni kell Indiáról, hogy nem lehet mindenhol alkoholt fogyasztani. Bihar, Gujarat, Mizoram, Nagaland es Lakshadweep szövetségi állam területén tilos az alkohol. Ezeket a területeket „száraz államoknak” (dry state) nevezik, ahol tilos az alkohol értékesítése és fogyasztása.
Más államokban vannak pubok és bárok elvétve, viszont nagyon drágák az import alkoholos italok és elég korán bezárnak.
Bangalore az ország első városa, amely előállt a pub- és éjszakai életkultúra koncepciójával és népszerűsítette azt. Egy teljes utcahosszan sorakoznak a bárok, diszkók, elő zene vagy Bollywood dallamok dübörögnek, fények villognak, örült jó a hangulat, táncolnak és mindenki kezében van egy pohár ital. Elsőre nagyon szürrealisnak tűnt az egész, viszont ahogy ők mulatnak és tele torokból éneklik a dalokat raébresztett, hogy ennél valódibb buli nincs is.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.