Az indiai fűszerek már a középkorban is keresettek voltak, karavánutakon keresztül jutottak el Közel-Keletre és Európába. Napjainkban sincs ez másképp, csupán a színes, ízes, illatos áru már nem teveháton vándorol.
Az indiai fűszerek jórészét megismertük és használjuk őket. A legkeresettebb a fekete bors, a curry, kurkuma, lepkeszegmag, római kömény, ördöggyökér, gyömbér, fekete mustármag, kardamom, szegfűszeg, valamint a fahéj. Ezek illatukkal is vonzóvá teszik az ételt, és ízviláguk mellett emésztést elősegítő hatásuk van.
A fűszereket nem csupán ízük, hanem gyógyító tulajdonságaik miatt is használják. Ősidők óta ismerik azok gyógyító hatását, és ez a tudás generációról generációra öröklődik.
Több fűszerkertet is meglátogattam, ezekből hoztam ízelítőt. A termesztés általában nagy területen folyik, viszont van egy kisebb, úgymond bemutató kert, ahol idegenvezető kalauzolja a turistákat és magyarazza el a növények felhasználását, gyógyhatását.
A Sahakari Spice Farm buja zöld környezetben rejtőzik Curti településen, 32 km-re Goa-tól.
https://sahakarispicefarm.com/
Az 53 hektáros területből, 24 hektáron fűszereket, gyógynövényeket és gyümölcsöket termesztenek. A növények közé tartozik a fahéj, szerecsendió, kardamom, paprika, szegfűszeg, curry, gyömbér és kurkuma. A kesudiót, Goa leghíresebb terményét, szintén ebben a gazdaságban dolgozzák fel.
Kiváló választás lehet első kertként, mivel alapos bevezetést nyújt a fűszertermesztés, szárítás és feldolgozás terén. Az ismeretterjesztő túra végén, finom vegetárianus ebéddel kedveskednek és természetesen vásárolni is lehet a termékeikből.
A képek jobb oldalán találjátok a leírást a növényről, a videóban meghallgathatjátok az idegenvezető magyarázatát.
Munnarban, a Greenland Spice and Ayurvedic Garden azon kevés fűszerkertek egyike, amelyet a kormány jóváhagyott.
A 450 hektáron termesztett fűszerek és gyógynövények sokoldalúak, használják őket az ayurvédában, főzés során (kardamon, fahéj, szerecsendió, szegfűszeg, fekete bors, gyömbér, kömény, kurkuma és menta stb.), néhányuk pedig természetes színezékként is használható.
A belépő ár tartalmazza a kert tárlatvezetését is, a látogatás után vásárolni lehet az ájurvédikus boltjukba.
A harmadik fűszerkert hasonló az előzőkhöz, itt találjátok a linkjét
https://www.periyarspicegarden.com/
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2024.06.30. 08:08:55