India nagyvárosaiban hatványozottan van jelen a káosz: szmog, tömeg, állandó dugók, szent tehenek, kóborkutyák, szeméthegyek, erőszakos riksások, árusok és koldusok.
A vidéki kirándulások után bevetettük magunkat a metropolisz forgatagába. Sok szép látnivalót tartogat Maharastra állam fővárosa, a neoklasszikus, a viktoriánus gótikus, az indo-szaracén és az art deco épületek lenyűgöző keverékével büszkélkedik, néha több stílus keveredik egy épületen belül.
A Krisztus utáni évszázadokban különböző dinasztiák uralkodtak a városban. A portugálok 1533-ban, a britek 1661-ben érkeztek a városba, és kezdték fejleszteni: gyapotföldek, mélyvizű kikötő, Hornby Vellard projekt (melynek során a szigeteket egyesítették), 1853-ban megnyílt India első személyvasútvonala, a Szuezi-csatorna 1869-es megnyitása után Mumbai az Arab-tenger egyik legnagyobb kikötője lett.
Az indiai függetlenségi mozgalom egyik fő bázisa volt, Mahátma Gandhi 1942-ben itt hirdette meg a "Ki Indiából Mozgalmat" (Quit India Movement).
Mumbai nevének jelentése „Istenanya”, amelyet már a 16. század óta viselt. Ezt később angolosították, így lett Bombay, de 1996-tól ismét az eredeti nevét használják hivatalosan.
A lakossága ma eléri a 20 milliót, akik nagyjából 200 különböző nyelvet vagy dialektust használnak. Többségük hindu (60%) és muzulmán (25%). Ezen kívül zsidók, keresztények és buddhisták is élnek itt.
Ma az ország egyik pénzügyi, kereskedelmi és szórakoztatóipari központja, mely otthont ad a hindi-maráthi álomgyárnak, a Bollywoodi stúdióknak is.
Látnivalók: India kapuja, a Taj Mahal Palota szálló, Marine Drive, Prince of Wales Múzeum, Victoria Terminus Station, Bombay Legfelsőbb Bírósága, Szent Tamás-székesegyház, Gandhi múzeum, Hadzsi Ali Dargah, Malabar Hill, Colaba Causeway, Film City, Mahalaxmi Dhobi Ghat, Dharavi nyomornegyed, Chor Bazaar, Elefánt-sziget.
Következzenek a képek a városról, jobb oldalukon a leírással. Két nagyobb és érdekesebb látnivalót, külön bejegyzésben mutatok majd. Kövessetek, a jobb felső sarokban lévő KÖVETÉS gomb segítségével, nem maradtok le semmiről.
A Chor Bazaar és környéke nem a legvonzóbb látnivaló, viszont érdekes tapasztalat. Neve szó szerint a "tolvajok piacát" jelenti, de ez manapság már nem érvényes, mivel alig árulnak ellopott tárgyakat. A Mutton Street-en található, az SV Patel és a Moulana Shaukat Ali Road között.
A Chor Bazaar a használt cikkek egyik legrégebbi piaca Indiában a brit uralom óta. Vásárolhatunk antik és vintage tárgyakat (bronztárgyak, csecsebecsék, kézműves termékek, viktoriánus bútorok), hamis sportszereket, táskákat, elektronikai cikkeket, híres márkák (Louis Vuitton, Raymond's, Zara, H&M, Forever 21) hibás darabjait, használt autó- és motor alkatrészeket..stb.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
gigabursch 2024.05.22. 08:23:41
Ez szép kis csomag volt!
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2024.06.22. 21:46:47
Vadrozsa · http://shanghaibanelni.blog.hu/ 2024.06.22. 21:53:30
Elefant sziget eleve nem erdekelt, annal sokkal szebbek az Ellora es Ajanta barlangok.
Valoszinu nem nezted vegig figyelmesen a kepeket, vonatallomas nem maradt ki, csupan az etkezde. Hanging Gardens is megvolt, valamint nehany jain templom.
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2024.06.30. 08:09:16
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2024.06.30. 08:09:39
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2024.06.30. 08:09:43
ez igaz